عنوان کامل پایان نامه :

تأثیر قدرت نظارتی سرپرست بر واکنش تیم حسابرسی نسبت به مطالعه عملکرد آن ها 

قسمتی از متن پایان نامه :

2-1- مقدمه:

فصل اول به اظهار کلیات پژوهش اختصاص داشت. به این شکل که پس از اظهار موضوع پژوهش که «مطالعه تأثیر قدرت نظارتی سرپرست بر واکنش تیم حسابرسی نسبت به مطالعه  عملکرد آنها » می باشد، مسأله پژوهش، اهمیت و اهداف پژوهش، فرضیه‌های پژوهش و بعضی از واژه‌های کلیدی تشریح گردید.

در این فصل آغاز، مبانی نظری پژوهش اظهار می­گردد. و در ادامه پژوهش­های انجام شده در زمینه تأثیر قدرت نظارتی سرپرست بر واکنش تیم حسابرسی نسبت به مطالعه  عملکرد آنها ذکر می­گردد.

2-2- مبانی نظری

مدیران، سرمایه­گذاران، اعتبار دهندگان و نهادهای قانون­گذار برای تصمیم­گیری آگاهانه درمورد­ی تخصیص بهینه منابع به اطلاعات معتبر و قابل اتکاء نیاز دارند. وجود اطلاعات معتبر، مربوط و قابل­فهم یکی از پیش­نیازهای توسعه اقتصادی هر کشور می باشد و می­تواند در پیشرفت اقتصادی هر کشور و کمک به دولت در جهت سیاست­گذاری و برنامه ریزی­های کلان اقتصادی تأثیر موثری اعمال کند. حسابرسان با تهیه گزارش­های بی­طرفانه درمورد­ی قابلیت اعتماد اطلاعات حسابداری در این فرآیند تأثیر مهمی را اعمال می­کنند. رشد فزاینده و پیچیدگی­های جامعه، نیاز به حسابرسی را به عنوان بخشی از فرآیند گزارشگری گسترش می­دهد. تأثیر حسابرسی در اقتصاد هر کشور را می­توان به تبیین زیر اختصار نمود(خواجوی، نوشادی،1378):

1- ایجاد اطمینان نسبت به سرمایه­گذاری و کمک به توسعه اقتصادی

2- ایجاد اطمینان نسبت به اطلاعات و گزارش­های مالی

3- تعیین درجه اعتبار اطلاعات و قابلیت اتکاء آن­ها به عنوان مبنایی جهت تصمیم­گیری­های کلان اقتصادی

4- مشخص شدن نقاط ضعف مدیریتی و کنترلی در شرکت­ها و ارائه راه­کار جهت برطرف کردن آن­ها.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 اهداف پژوهش:

در این پژوهش به مطالعه، آگاهی وشناخت از مجموعه محیط حسابرسی چندگانه (گروهی متشکل از چند حسابرس)، از طریق مطالعه در انتقاد سرپرستان از تیم حسابرسی و بازبینی فعالیت های آنها توسط سرپرستان و بازخورد حوادث ناشی از آن می باشد. ما به مطالعه این می پردازیم که چطور تیم حسابرسی به انتقاد و مطالعه عملکرد آنها واکنش نشان می دهنند و چطور قدرت و اعمال نفوذ سرپرستان بر این واکنش ها  اثر گذار می باشد.

هدف اصلی این پژوهش مطالعه نحوه تأثیر قدرت نظارتی سرپرستان بر واکنش تیم حسابرسی نسبت به مطالعه عملکرد آنها می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

به مقصود نیل به هدف اصلی فوق، بایستی تأثیر عواملی زیرا قدرت مرجعیت سرپرستان، تخصص سرپرستان و فشار و اجبار سرپرستان بر عملکرد تیم حسابرسی مورد آزمون قرار می گیرد. 

پایان نامه تأثیر قدرت نظارتی سرپرست بر واکنش تیم حسابرسی نسبت به مطالعه عملکرد آن ها

پایان نامه تأثیر قدرت نظارتی سرپرست بر واکنش تیم حسابرسی نسبت به مطالعه عملکرد آن ها

پایان نامه - تز - رشته حسابداری


دیدگاهتان را بنویسید