20 نشانه اسیدی بودن بیش از حد بدن + درمان بدن اسیدی

: وقتی که چیزی می خورید، مواد زائد اسیدی از سوخت و ساز این غذاها شکل می گیرن. این مواد زائد باید خنثی یا دفع شن وگرنه بدن اسیدی می شه و این یعنی اعلان خطر.

حالت اسیدوز در بدن یا بدن اسیدی چیه؟

هر اندامی در بدن آدم از ریه ها تا استخوانا، مغز، قلب، کبد، کلیه ها، معده، روده و پوست تحت تاثیر اسیدیته قرار میگیره. بر همین پایه، اگه بدن اسیدی باشه، احساس خوبی دارین. وقتی که بدن وارد حالت اسیدوز می شه، به محیطی خوب واسه تشکیل مریضی تبدیل می شه. وقتی که وضعیت قلیایی بدن در سطح مناسب حفظ شه، التهاب طولانی که یکی از دلایل اصلی دچار شدن به خیلی از بیماریا حساب می شه، کمتر تجربه می شه.

وقتی که بدن تو یه وضعیت اسیدیته طولانی قرار داره، مواد معدنی از اندامای حیاتی و استخوانا تخلیه می شن تا اسید خنثی شده و از بدن خارج شه. این موضوع یکی از دلایل روند افزایشی دچار شدن به پوکی استخون است. با تخلیه کامل مواد معدنی، جایگزینی واسه اونا وجود نداره و بدن هر چی بیشتر اسیدی می شه و شرایط واسه دچار شدن به بیماریایی مانند سرطان جفت و جور می شه.

مواد غذایی اسیدی کدوما هستن؟

– بیشتر غلات

– لبنیات

– سویا

– گوشت

قهوه

– الکل

– قند پالایش شده

– جایگزینای قند

– روغنای اصلاح شده ژنتیکی

وقتی که چیزی می خورید، مواد زائد اسیدی از سوخت و ساز این غذاها شکل می گیرن. این مواد زائد باید خنثی یا دفع شن و در این شرایطه که غذاهای قلیایی به کار میان. اونا اسیدهای یه رژیم غذایی ناسالم رو به معنی واقعی خنثی میسازن.

: 20 نشونه اسیدی بودن زیادتر از اندازه بدن + درمان بدن اسیدی

نشونه های بدن اسیدی

20نشانه اسیدی بودن زیادتر از اندازه بدن شامل موارد زیر می شن:

– مخاط / خلط زیاد

سرفه طولانی

درد قفسه سینه

خستگی طولانی

– مشکلات سینوسی

پوکی استخون

بیماریای عصبی مانند فراموشی، پارکینسون و زوال عقل

– وضوح ذهنی کم شده

– آسیب قلبی عروقی به وجود اومده به وسیله پلاکای اسیدی – خطر زیاد شده حمله قلبی و سکته مغزی

– عفونتای مثانه و کلیه

– مشکل سیستم ایمنی بدن

مشکلات پوستی مانند اگزما، جوش، راش، و همه شکلای جور واجور درماتیت

– مشکلات مربوط به معده از جمله نفخ، سوء هاضمه، برگشت اسید، و گاز زیادتر از اندازه

– عفونتای کاندیدا و مخمری

زیاد شدن وزن و/یا چاقی

دیابت

– آلرژی

– سیاتیک و سفتی گردن

– پوسیدگی و حساسیت لثه

درد مفاصل و درد عضلات

به چه دلیل بدن pH خود رو تنظیم نمی کنه؟

بدن این کار رو انجام میده، اما باید بهایی رو واسه انجام اون پرداخت کنه. همه بافتا و مایعات بدن به استثنای معده قلیایی هستن. اگه بدن اسیدی شه، بافتای جور واجور عناصر تشکیل دهنده قلیا رو از بخشای دیگه بدن دریافت می کنن و بعد محیطی با شرایط کمتر از حد مطلوب واسه این بخشای اهدا کننده شکل میگیره. در نتیجه، با اینکه بدن می تونه pH خود رو تنظیم کنه، اما بخشای دیگه باید بهای اونو پرداخت کنن.

واسه قلیایی ساختن بدن چه کاری انجام بدیم؟

رژیم غذایی خود رو تغییر بدین و کمی سبک زندگی خود رو اصلاح کنین. بدن شما واسه باقی موندن به کارایی که خود شما انجام می دید، وابسته.

واسه کاهش اسیدیته می تونین موارد زیر رو مورد توجه بذارین:

– هر روز به اندازه کافی آب تصفیه شده بخورین. این کار به خروج هر چی سریع تر مواد سمی از بدن کمک می کنه.

– غذاهای اسیدی مانند مواردی که قبلا به اونا گفته شد رو از رژیم غذایی خود خط بزنین. البته احتیاجی به حذف کامل همه اونا نیس، اما اندازه مصرف خود رو باید به کمترین حد ممکن برسونین. (مواد غذایی مانند نوشابه های گازدار، ذرت بوداده، شیرینیا، الکل، قهوه، سرکه سفید، شیرین کننده ها، گوشت، اجناس جفت و جور شده از گندم، تخم مرغ، ماهی، سویا و غذاهای دریایی می تونن اسید بیشتری در بدن شکل بدن.)

– مواد غذایی سبز بیشتری استفاده کنین. مواد غذایی سبز معمولا از توانایی قلیایی سازی بالایی بهره مند هستن. اسموتیای سبز، آب میوه های سبز، سالاد و چیزای دیگه ای به جز اینا.

– حالت عاطفی شمام بر سطح pH بدن اثر میذاره. خشم، ترس، و حسادت اسیدیته بیشتری در مایعات بدن ایجاد می کنن. با انجام مدیتیشن یا یوگا به کاهش استرس و کسب آرامش کمک کنین.

– از مواد غذایی اصلاح شده ژنتیکی دوری کنین.

– اندازه مصرف مواد غذایی قلیایی ساز رو بیشتر کنین. میوه و سبزیجات بهترین گزینه ها هستن و در کنار اونا مغزهای خوراکی، دانه ها، لوبیا و حبوبات قرار می گیرن.

– نوشیدن آب لیمو هم می تونه به ایجاد تعادل در سطح اسید کمک کنه!

شفا آنلاین

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *