20 واقعیت شگفت انگیز درباره شکلات | تغذیه سالم

20 واقعیت عجیب درباره شکلات

20 واقعیت عجیب درباره شکلات

تغذیه

بیشتر آدما که به دلیل طعم و مزه دلچسب شکلات رو مصرف می کنن بهتره از این موضوع باخبر شن که شکلات دارای خواص و فواید بسیاریه.

خواص و فواید شکلات

شکلات واقعا مزه دلچسب و باحالی داره و به تنهایی و یا حتی ترکیبش با بقیه غذاها و دیگه دسرها هم از لطفش نمی کاهد بلکه به اون اضافه می کنه، خیلی از افراد نسبت به خوردن شکلات احساس خوبی ندارن با وجود اینکه نمی دونن که خوردن چند اونس از اون در طول هفته ، چه مقدار می تونه نیاز غذایی اونا رو به مواد مغذی لازم بدن تامین کنه. درادامه این بخش  20 واقعیت عجیب درباره شکلات رو واسه شما میگیم.

با افزایش تحقیقات و تحقیقات، مشخص شده که شکلات تلخ دارای مقادیر خیلی از آنتی اکسیدان ها هستش که همین امر دلیل شده تا شکلات رو به عنوان یه عضو مهم و حیاتی واسه برنامه های غذاییه آدم تبدیل کنه. هم اینکه در این تحقیقات مشخص شده که شکلات تلخ دارای مقادیری از فلاونوئیدها بوده که از آنتی اکسیدانای قوی بشمار میره که میتونه از بدن آدم درمقابل خیلی از بیماریا محافضت کنه ؛مطالب بسیار زیادی درباره شکلاتا وجود دارن که افراد درباره اون نمی دونن بعد از خوندن این 20 واقعیت مهم درباره شکلات ، احساس میکنیم که شما حتما شروع به خوردن بیشتر شکلات نسبت به قبل می کنین.

20 واقعیت درباره شکلات

شکلات شامل مقادیر کمی از کافئین در مقایسه با کافیا و چاییه، خوردن شکلات به عنوان یه مسکن طبیعی میتونه از بروز خیلی از دردای طبیعی در قسمتای جور واجور بدن جلوگیری کنه.

فقط یه تیکه کوچیک از شکلات میتونه انرژیه لازم واسه دویدن فاصله 500 فوتی رو واسه شما تامین کنه و مواد مغذی موجود در شکلات میتونه به رشد باکتریای به درد بخور در بدن کمک کنه.

به دلیل داشتن ترکیب فلاونوئیدی فراوون میتوادن به عنوان یه ضدآفتاب طبیعی از پوست شما درمقابل نور خورشید و سوختگی مراقبت کنه.

رایحه اون باعث افزایش امواج مغز می شه که یه آرامش خاطری رو بهمراه داره، خوردن شکلات هم اینکه باعث ترشح بیشتر اندورفین شده که این هورمون مسئل ایجاد حس مورد پسند و رضایت با افزایش سطح سروتونین در انسانه.

خوردن شکلات باعث تقویت حافظه و هم اینکه افزایش قدرت تمرکز میشه و این خاصیت اونم بخاطر وجود فلاونوئیدها بوده که با افزایش اندازه جریان خون در بدن، گردش خون در مغز رو واسه دو تا ساعت بعدازخوردن اون بالا می بره.

این میتونه به عنوان یه آنتی باکتریال قوی واسه جلوگیری از ایجاد چاله های شکری در دانه های کاکائو بکنه و خستگی و کوفتگی رو کاهش داده و فعالیتای فیزیکی رو بهبود میبخشه، اندازه امید و علاقه به زندگی در آدمایی که بطور منظم شکلات تلخ مصرف میکنن، بواسطه وجود اندازه بالای آنتی اکسیدان در اون بسیار بالا و خوشاینده.

تو یه تحقیق به چاپ رسیده تو یه مقاله روانشناسی و رفتارشناسی ، عنوان شده که ؛ مصرف شکلات تلخ میتونه قدرت بینایی افراد در نور کم رو هم زیاد کنه و به لطف آنتی اکسیدانای موجود در اون واسه قلب هم خیلی خوبه.

فواید مصرف شکلات تلخ

خوردن شکلات تلخ به جلوگیری از انسداد شریانای خونی و هم اینکه افزایش جریان خون در بدن کمک میکنه، هم اینکه از ایجاد پلاکای خونی در دیواره شریانای خون هم جلوگیری میکنه.

با اینکه بسیار از آدما به این باور ندارن ، شکلات تلخ ، به لطف اندازه بالای آنتی اکسیدانای موجودش میتونه به کاهش وزن و هم اینکه اندازه رضایتمندی خیلی کمک کنه و خوردن شکلات در دوره حاملگی نیزاز ایجاد استرس جلوگیری کرده و حالات روحی رو تقویت و بهبود میبخشه.

از ایجاد چین و چروک در پوست جلوگیری میکنه و بازم این باور هم هست که شکلات میتونه از سرفه هم جلوگیری کنه، آنتی اکسیدانای اون شما رو جوون نگه داره.

کمک بسیار شکلات تلخ به افزایش جریان خون

فلاونوئیدهای موجود در اون به شکل آزادانه با رادیکالای موجود در بدن اسنان میجنگن ؛ به چه دلیل این ماده عجیب با بیماریا جنگیده و عمل تولید مثل سلولای بدن رو بهبود میبخشه که باعث عقب افتادن پیری زودرس میشه.

تحقیقات گذشته نشون داده زنائی که درطول هفته دست کم 20 اونس شکلات تلخ مصرف کنن، خطر حملات فلبی در اونا به اندازه 20 % کاهش پیدا می کنه و کاکائو شامل اسید اولئیک نیزه، گونه ای از اسیدهای چرب که میتونه اندازه سطح کلسترولای به درد بخور در بدن رو زیاد کنه.

چند نکته واسه خوردن شکلات

شکلات تلخ بهترین و مفیدترین واسه بدن شماس، تا وقتی که بعضی از دیگر شکلای جور واجور شکلاتا مانند شکلات سفید هم به طور یقین فوائد بسیاری رو واسه شما دارن پس بطور ماکسیمم، دو اونس اشکلات تلخ در روز استفاده کنین.

آدمایی که از دیابت و یا چاقی واضافه وزن رنج میبرن، قبل از شروع به مصرف شکلات در غذای روزانه خود حتما باید با دکتر مشورت کنن و در زمان خرید شکلات، حتما شکلاتایی با دارا بودن دست کم 65 % کاکائو رو جفت و جور کنین.

.

منبع : pezeshk.us

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه
  • خواص عجیب شکلات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *