Webinar 101: چگونه با فیلم زنده شروع کنیم

وبینار یکی از مطمئن ترین و طولانی ترین ابزار بازاریابی آنلاین است. هر دو مشاغل B2B و B2C از هر اندازه می توانند از وبینارها بهره مند شوند. آنها به شما اجازه می دهند تا مستقیماً با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و اطلاعاتی را که برای شما مهم است به آنها ارائه دهید.

با وبینارها ، مخاطبان اسیر تضمین شده برای شرکت کنندگان را دارید. شما فقط باید اطمینان حاصل کنید که افراد به محض پیوستن به سیستم وارد شوید و بچرخند. در ادامه بخوانید تا هفت نکته درباره میزبانی بهترین وبینار خود در سال ۲۰۱۸ را یاد بگیرید.

۱ Top موضوع مناسب را انتخاب کنید

برای اینکه وبینار شما موفق باشد ، ابتدا باید مبحث خوبی را انتخاب کنید. یکی از بزرگترین اشتباه بازاریان این است که موضوع اصلی را انتخاب کنید زیرا آنها می خواهند دانش خود را با بزرگترین مخاطبان ممکن به اشتراک بگذارند. این یک مشکل است زیرا در آن صورت وبینار به حدی سطح بالا و پر از محتوای عمومی است که هیچ کس از آن سود نمی برد. به عنوان نمونه ، به جای اینکه به عنوان “مزایای بازاریابی محتوا” به عنوان عنوان خود توجه کنید ، مورد خاص تری مانند “۵ ابزار برای آسان تر کردن محتوا” انتخاب کنید.

بازاریابی محتوا

به یک ایده نیاز دارید؟ به ایمیل های برتر ، وبلاگ ها و سایر مطالب خود نگاهی بیندازید. شما همچنین باید تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی انجام دهید که اصطلاحات در بین مخاطبان شما محبوب است و آنچه را که می خواهید هدف گذاری کنید. استفاده از اشتراک ، اعداد و سایر ترفندهای نوشتن متن در عنوان شما می تواند به شما کمک کند تا بیشتر با مخاطبان خود طنین انداز شود.

۲ Type نوع Webinar خود را انتخاب کنید

بسیاری از قالب های وبینار وجود دارد که از بین آنها باید انتخاب کنید. موردی که انتخاب می کنید به بلندگو (بازدید کنندگان) و موضوع شما بستگی دارد.

سؤال و پاسخ به وبینارها

یک وبینار Q&A روی سؤالات مخاطبان متمرکز است. درست انجام شد ، منجر به مشارکت زیاد می شود – اما این امکان را برای شرکت کنندگان فراهم می کند که در زمان واقعی سؤال کنند. پرسیدن و پیش گزینش سؤالات می تواند به این امر کمک کند. این نوع از وبینار باید دارای یک متخصص باشد که می تواند به هر سؤالی که مشتریان شما دارند پاسخ دهد.

مصاحبه با وبینارها

وبینارهای مصاحبه می توانند روی صفحه یا از طریق یک صفحه مشترک اتفاق بیفتند. این قالب جذاب همچنین دارای یک متخصص صنعت است. برای موفقیت در این قالب ، چند هفته قبل از وبینار زنده لیستی از سوالات و مباحث خود را تهیه کنید و از او بخواهید که پاسخ های خود را از قبل تهیه کند.

ارائه وبینارها

ارائه وبینارهای متداول رایج ترین و شامل افرادی است که یک پاورپوینت را با محتوای تهیه شده با صدا یا صدا و فیلم در حال اجرا در پس زمینه ارائه می دهند. ایجاد این نوع وبینارها بسیار آسان است ، اما ممکن است به اندازه سایر انواع جذاب نباشد. برای مبارزه با کسالت ، از یک مجری جذاب و مشتاق یا دو مجری استفاده کنید.

Webinar Panel

برای مخلوط کردن مسائل ، می توانید از مصاحبه با یک متخصص تا جمع کردن یک هیئت مدیره کامل از اندیشمندان برای بحث در مورد یک موضوع ، استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که هر آراء ، میزان لازم را آماده کرده و موضع و مباحثی را که می خواهد بدانند ، می دانند. یک مجری باید بحث را تسهیل کند.