20درصد زائران حج فشار خون بالا دارند

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : شنبه, 30 تیر 1397 15:27

: 20درصد زائران حج فشار خون بالا دارن

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: 20درصد زائران ایرونی حج تمتع امسال فشار خون دارن و 12 درصد به دیابت گرفتار هستن. 

سید علی مرعشی روز سه شنبه در گفت و گو با  ایرنا با اعلام این خبر افزو: مریضی زائران ایران تقریبا مانند سالای گذشته اعلام شده، اما فشار خون و دیابت در بالاترین جایگاه بیماریای زمینه ای زائران ایرانیه.

 

ایشون سن 80 سال به بالا رو سن خطرناکی از دید بیماریای قلبی عروقی و ریوی به خصوص در آب و هوای گرم اعلام کرد و گفت: امسال هزار و 500 زائر ایرونی بالای 80 سال سن در بین زائران ایرونی هستن که جزو زائران پرخطر از دید سلامت و مریضی هستن.

 

 

ایشون اضافه کرد: تموم سوابق پزشکی زائران که در ایران بررسی شده در این پرونده ها درج شده و هرگونه خدمات پزشکی که این افراد در ایام حج دریافت کنن در این پرونده ثبت می شه.

 

مرعشی اضافه کرد: پزشکان و کارشناسان با در نظر گرفتن اینکه امکان ثبت اطلاعات آفلاین هم در این سامانه هست، می تونن بدون داشتن اینترنت هم به درج خدمات پزشکی و وارد کردن اطلاعات زائران دست به کار شن.

 

ایشون در ادامه از امکان حضور بیماران دیالیزی در ایام حج خبر داد و اضافه کرد: با تفاهنامه ای که با مسئولان پزشکی حج سعودی داشتیم امکان دیالیز در مراکز درمان سعودی واسه زائران ایرونی هست.

 

مرعشی درباره آخرین اخبار از مراکز درمانی ایران در کشور عربستان سعودی گفت: الان در مراحل پایانی آماده سازی مراکز درمانی در عربستان هستیم و به زودی مجوز شروع به کار اونا قبل از حضور زائران از سعودی گرفته می شه.

 

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر اضافه کرد: امسال 3 درمانگاه شبانه روزی در 3 نقطه از اسکان زائران و یه مطب 8 ساعته در مدینه منوره فعال هستش.

 

ایشون درباره مراکز درمانی جمعیت هلال احمر در مکه مکرمه هم اضافه کرد: در مکه مکرمه هم بیمارستان داریم و 5 درمانگاه شبانه روزی و 80 مطب واسه سرویس دهی به زائران خونه خدا فعال هستش.

 

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: اولویت ما سرویس دهی مناسب به زائرانه پس امکان برگشت زودتر پزشکانی که قراره به زائران حج در عربستان خدمت رسانی کنن؛ چون که پیش بینیایی واسه فعالیت این افراد انجام شده و باید توجه داشت اتفاقات حج قابل پیش بینی نیس و در این مورد نیازمند همکاری مه افراد حاضر در کادر پزشکی هستیم.

 

براساس اعلام قبلی مسئولان سازمان حج و زیارت، امسال حدود 85 هزار و 200 زائر ایرونی از 20 ایستگاه پرواری واسه انجام اعمال حج تمتع از 27 تیر راهی عربستان می شن.

 

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *