20 نکته درباره مانیکور | اپیلاسیون و تتو

20 نکته درباره مانیکور، اپیلاسیون و تتو

اگه شما فرد آلرژیکی (دچار حساسیت) هستین، بهتره تتو (تاتو) نکنین، چون در این صورت مشکلات ثانویه اون بسیاره.

7 نکته درباره مانیکور و پدیکور

1. مانیکور و پدیکور از جمله کارایی هستن که خیلی راحت باعث انتقال عفونت می شن. اگه قراره پدیکور کنین، 24 ساعت قبل از اون، اپیلاسیون پا رو انجام ندین، چون احتمال بروز زخم یا جراحتای میکروسکوپی درزمان اپیلاسیون هست و باکتریا از راه این منافذ وارد بدن می شن.

 

2. اگه روی پا یا دستتون زخم بازی هست، منتظر بمونین تا جراحت بهبود یابد. بعد واسه پدیکور و مانیکور مراجعه کنین.

 

3. آدمایی که به دیابت گرفتار هستن، قبل از انجام پدیکور باید با دکتر خود مشورت کنن.

وسیله مانیکور و پدیکور باید تمیز و ضدعفونی شده باشن. بهتره بعضی وسایل مانند سوهان یا ناخن گیر رو هر مشتری مخصوص خود جفت و جور کنه

4. از آرایشگرتان سوال کنین ظرفی که قراره دست یا پاتون رو درون اون بذارین تا پوستان نرم شه رو ضدعفونی کرده یا نه. (بعد از هر مشتری باید این ظرف ضدعفونی شه.)

 

5. آرایشگر باید هنگام کار، دستکش یه بار مصرف دست کنه.

 

6. وسیله مانیکور و پدیکور باید تمیز و ضدعفونی شده باشن. بهتره بعضی وسایل مانند سوهان یا ناخن گیر رو هر مشتری مخصوص خود جفت و جور کنه.

 

7. اجازه ندین آرایشگر با وسایل تیز و برنده، پوسته های اضافی کف پا رو بتراشد. تنها وسیله مناسب این کار، سوهانه.

9 نکته درباره اپیلاسیون

1. واسه به کار گیری این روش، باید هر منطقه ای که مو داره، اول به طور کامل شست و هیچ نوع کرم یا مرطوب کننده ای نباید روی پوستتون باشه، چون وگرنه، ماده ای که باید روی پوست مالیده شه، به طور کامل به پوست نمی چسبد و ممکنه پوست آسیب ببینه.

 

2. اگه در منطقه ای هستین که آب و هوا گرمه، قبل از زدن موم، به پوستتون پودر بچه بزنین. این کار باعث می شه موم راحت تر روی پوستتون بچسبد. مالیدن موم روی پوست هم مهمه؛ اونو باید به صورت لایه ای نازک روی پوست زد، طوری که موها قابل دیدن باشن. این کار باعث می شه پوست کشیده نشه و موها خیلی راحت کنده شن.

 

3. همیشه موم رو در جهت رویش موها روی پوست بزنین و خلاف جهت اون بکشین.

 

4. بعد از موم زدن لازمه یه نرم کننده ملایم روی پوست زده شه تا اگه حساسیتی وجود داشته باشه، پوست عکس العمل نشون نده.

 

5. اگه تا حالا اپیلاسیون نکردین، بدونین موهای شیو (تیغ) شده معمولا زبرند. وقتی موها درآمدند، با دستتون اونا رو لمس کنین. اگه به اندازه 2 میلی متر بلند شده بود، مطمئن باشین ماده اپیلاسیون اونو میگیره و زمان مناسبیه.

بهتره تتو رو تحت نظر متخصص انجام بدین، اما اگه به آرایشگاه مراجعه می کنین مطمئن شید که آرایشگرتان مدرک این کار رو داره

6. واسه اینکه از رویش موهای زیر پوستی جلوگیری کنین، یه لوسیون انتخاب کنین که در ترکیب اون سالیسیک وجود داشته باشه. اگه بدون این دست اون دست کردن بعد از اپیلاسیون، 3 بار از این لوسیون استفاده کنین، از به وجود اومدن موهای زیرپوستی جلوگیری می کنه.

 

7. یکی از دلیلای تمایل نشون ندادن بیشتر خانوما به به کار گیری این روش، درد به وجود اومده به وسیله کندن موها از ریشه س. واسه این مشکل قبل از موزدایی از یه محلول بی حس کننده مثل لیدوکائین روی پوستتون استفاده کنین. این کار رو 20 دقیقه قبل از موزدایی انجام بدین، اما ماده نباید در ناحیه تناسلی استفاده شه.

از اونجا که احتمال داره پوست به این ماده حساسیت نشون بده حتما اول اونو روی یه قسمت از پوستتون امتحان کنین.

 

8. واسه اینکه بعد از اپیلاسیون پوست قرمز نشه، میشه کمی روغن ماهی به پوست زد.

 

9. تحقیقات نشون داده اپیلاسیون ممکنه باعث بروز مریضیای تناسلی شه، اما فقط اگه نکته های بهداشتی شامل ملحفه تمیز واسه زیرتون، پدهای یه بار مصرف و قاشق یه بار مصرف رو رعایت نکنین. موم به دلیل گرمایی که می بینه ویروسا و باکتریا رو درون خود نگه نمی داره و همین گرما، به بیمارنشدن شما کمک می کنه.

 

4 نکته درباره تتو

1. اگه شما فرد آلرژیکی (دچار حساسیت) هستین، بهتره تتو (تاتو) نکنین، چون در این صورت مشکلات ثانویه اون بسیاره.

 

2. انجام تتو واسه افراد گرفتار به هپاتیت B، C یا هموفیلی ها ممنوعه.

 

3. اگه باردارین از انجام این کار صرف نظر کنین، چون پوست در بارداری باز و دوباره بسته می شه و این باعث می شه بعد از زایمون، طرح تتوی شما به هم بریزه یا بدشکل شه.

 

4. بهتره تتو رو تحت نظر متخصص انجام بدین، اما اگه به آرایشگاه مراجعه می کنین مطمئن شید که آرایشگرتان مدرک این کار رو داره.

بخش سلامت تبیان

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *